Bursa Monitör Tamiri

Monitörler görüntülerin yansıtıldığı elektronik cihazlardır.Özellikle teknolojinin gelişmesi, internet ve televizyonun hayatımızda büyük yer kaplaması ile birlikte monitörlerin önemi de fazlasıyla artmaktadır. Monitörler bir bilgisayarın olmazsa olmazlarındadır. Çünkü kasa bilgisayarın beyni ise monitörde gözüdür. Bilgisayarların kullanılabilmesi için gerekli entemel iki öge kasa ve monitördür. Sizlere bu yazımızda monitör tamirinden ve firmamızın Bursa monitor tamiri hizmeti verdiğinden bahsedeceğiz. Ancak monitor tamiri konusuna geçmeden önce monitörçeşitlerinden bahsedeceğiz. Çünkü monitörtamiri monitörlerin çeşidine göre değişiklik gösterebilmektedir.  Her monitor çeşidinin kendine özgü bir çalışmasistemi bulunmaktadır. Monitör tamiride bu farklı çalışma sistemlerine göre farklılık göstermektedir. MonitörlerCRT, LCD ve Plazma olmak üzere 3’e ayrılmaktadır.

bursa monitor tamiri
bursa monitor tamiri

CRT Monitörler: CRT monitörler yerini artık LCD monitörlere bırakmış olsa da zaman zaman kullanılmaktadır. Diğer adı ile tüplü monitörlerolarak bilinmektedir. Bu monitörler boyutlarından dolayı çok fazla yerkaplamaktadır ve CRT monitör tamiri LCD monitör tamirine göre daha karmaşık bir yapıdadır.

LCD Monitörler: Açılımı Liquid Crystal Display olan LCD monitörler sıvı kristallerden oluşmaktadır. Bu özelliği sayesinde CRT monitörlere göre oldukça ince yapıdadır. LCD ekranlarda görüntüler bu sıvı kristallerile sağlanmaktadır. Diğer monitörlere göre daha basit bir çalışma sistemine sahiptir. Bu nedenle LCD monitör tamiride diğer monitörlere göre daha kolaydır. Standart bir LCD monitörler LCD ekran, güç kartı ve kontrol kartından oluşmaktadır. Zaman içerisinde bu bölgelerde tozlanmalar meydana gelebilmektedir. LCDmonitör tamiri esnasında kontrol kartı ve güç kartının temizlenmesi gerekmektedir. Bazen monitördeki sorun bu biriken tozlardan kaynaklı olabilirken bazen bu bölgelerde bazı şişlikler meydana gelebilmektedir. Yada ekran kartının üzerinde bulunan direnç ve çipler yanabilmektedir. Bu tarz durumlarda monitör tamirini alanında uzman kişilerin yapması gerekmektedir. Çünkü bu konuda bir bilgisi olmayan kişilerin yapmış olduğu monitör tamiri kişileriçin daha büyük zararlara yol açabilmektedir.

Plazma Monitörler: Plazma monitörlerin görüntü kalitesi çokdaha gelişmiş yapıdadır. Bu monitör çeşidi bilgisayarlarda nadiren kullanılmaktadır. Genelde sinema ve televizyon sistemlerinde kullanmak amacı ile üretilmektedir. Plazma monitörlerin çalışma sistemi LCD monitörler ile benzerlik göstermektedir. Plazma monitörtamiri de CRT monitör tamirinegöre daha kolaydır.

Bursa Monitor Tamiri Hakkında

Bursa’da bulunan firmamız yukarıda bahsettiğimiz tüm monitörlerin tamirini özveri ile gerçekleştirmektedir. Monitörünüzün boyutu ve markası fark etmeksizin her çeşit monitörünüzü bize güvenle teslimedebilirsiniz. Bursa monitor tamiri hizmeti verdiğimiz bölgelerden bize ulaşarak monitörünüzdeki sorunu bildirmeniz ve monitörünüz hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Monitörünüzü kısa bir süre inceledikten sonra tamiredilebilirliği, fiyatı ve tamir süresi hakkında size bilgi vermekteyiz. Müşteri memnuniyetine gösterdiğimiz önem doğrultusunda monitör tamiri işini en kaliteli ve hızlı bir şekilde yapmaktayız. Monitor tamir işlemleri kaliteli bir şeklide ucuz fiyata yapılmaktadır. Sektorde fiyat konusunda lider durumdayız. Bursa monitor tamiri ve bilgisayar tamiri  işlemleriniz için bizden fiyat ve bilgi almayı unutmayınız.