Bursa Anakart Tamiri Bakım ve Onarım Hizmetleri

Bursa anakart tamiri konusunda sizlere bilgi vermek isteriz. Anakartı, bir bilgisayarın bütün parçalarını üzerini bulunduran ve tüm bu parçalar arasındaki iletişim koordine eden devre kartı olarak açıklayabiliriz. Aslında anakart uzun yıllardır kullanılan devre kartlarının aynısıdır. Ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık anakartlar basit birer devre kartı değil birer teknolojik ürün olarak sınıflandırılmaktadır. Anakartlar ilk olarak 1982 yılında kullanmaya başlanmıştır. 1982 yılında kullanılmaya başlanan anakartlar ile günümüzde kullandığımız anakartlar arasında boyut olarak büyük bir fark bulunmamaktadır. Anakartların üzerinde bazı işlemciler bulunmaktadır. Bu işlemcilere ise Chipset adıverilmektedir. Chipsetler bilgisayarların ikinci bir işlemcisi olarak kabuledilmektedir. Çünkü bilgisayarların performansında bu Chipsetlerin etkisi çok fazladır.

Anakartlar bilgisayarlar için en önemli parçalardan birtanesidir. Bu nedenle anakart tamiride bilgisayarlar için bir o kadar önemlidir. Gelişen teknolojik imkanlar dahilinde anakartlar bozulduğu takdirde tamir edilebilmektedir. Ancak teknolojinin bu denli hayatımızın parçası olmadığı ve bu kadar gelişmiş olmadığı dönemlerde anakart tamiri söz konusu değildi. Laptop, masaüstü bilgisayar ya da cep telefonlarındabulunan anakartlar kolaylıkla çıkarıp değiştirilebilecek parçalar değildir. Çünkü bu parçaların satın alınıp takılması oldukça maliyetli bir konudur. Bunun yerine firmamızın Bursa anakart tamiri hizmetinden yararlanarak cihazlarınızın anakartlarında bulunan sorunungiderilmesini sağlayabilirsiniz.

bursa anakart tamiri

Anakartlar da Oluşan Arızalar

Bursa anakart tamiri, bakım ve onarım hizmetlerinde ilk yapılan işlem arıza tespitidir. Anakartların üzerinde bulunan TV kartı, ekran kartı, ram,ses kartı gibi pek çok parçada çeşitli arızalar meydana gelebilmektedir. Bu arızalar cihazın darbe alması ve düşmesi sonucunda meydana gelebileceği gibi besleme devrelerinden kaynaklı da meydana gelebilmektedir. Şarj problemleri ve şarj soketlerinde meydana gelen arızaların da büyük çoğunluğu anakartlardan kaynaklanmaktadır. Eğer bilgisayarınız ya da telefonunuz çalışırken birden bire takılıp kitleniyorsa, bilgisayarınız herhangi bir ses çıkmıyorsa ya da garip sesler çıkıyorsa görüntü gelmiyorsa ya da gelen görüntü kayboluyorsa muhtemelen bilgisayarınızın anakartında bir problem bulunmaktadır. Bilgisayarınızda yukarıda bahsettiğimiz problemlerden biri ile karşılaştıysanız hiç vakit kaybetmeden profesyonel bir anakart tamiri hizmeti veren birinden yardım almanız gerekmektedir. İlk tercihinizin bursa anakart tamiri yapan anakartçı bilgisayar olduğu için teşekkur ederiz.

Bilgisayarının anakartı arızalı olan kişiler anakartlarını tamiri yaptırmadan önce anakart fiyatları ile ilgili araştırma yapmaya başlarlar. Bursa anakart tamiri olarak arızalarla ilgili bizden de herzaman bilgi alabilirsiniz. Ancak anakart tamiri bilgisayarın markası ve anakarttaki problemin büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Firmamızın Bursa anakart tamiri hizmetinden yararlanmak isteyen ve firmamızın fiyatlarını merak eden kişiler firmamız ile iletişime geçerek fiyatlarımız ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiye sahip olabilmektedir. Ancak anakart tamiri yaptırırken dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Bu da anakart tamiri hizmeti aldığınız firmanınprofesyonelliğidir. Çünkü anakartlar çok hassas parçalardır ve anakart tamiri yaparken çok dikkatli davranılması gerekmektedir. Eğer anakarttamiri profesyonel olmayan ve anakart tamiri konusunda çok fazla bilgi ve tecrübesi olmayan kişiler tarafından yapılırsa çok daha büyük problemlere neden olabilmektedir. Yanlış yapılan bir müdahale ile anakart tamir edilemeyecek durumagelebilir. Bursa anakart tamiri konularından iddialı olmamızın nedeni tecrübemizdir.