Bursa Laptop Tamiri

Gelişen teknoloji ve internetin hayatımızda kapladığı yer arttıkça kişilerin laptop kullanımı da artmaktadır. Kişiler günlerinin büyük bir çoğunluğunu bilgisayar kullanarak ve internette dolaşarak geçirmektedir. Bu nedenle çok fazla ve kötü kullanılan laptoplar kısasürede bozulmaktadır. Tüm elektronik aletlerde olduğu gibi laptopların dabelirli süreler ile bakımlarının yapılması, fanlarının temizlenmesi gerekmektedir. Laptop tamiri ile ilgili bilgilere geçmeden önce kısaca laptoplardan bahsedeceğiz.

İlk portatif bilgisayar olarak bilinen laptop 1985 yılında üretilmiştir. Home computer olarak bilinen ilk bilgisayar ise 1984 yılında piyasaya sürülmüştür. Laptopların üretim amacı masaüstü olarak bilinen bilgisayarlara taşınabilir, portatif bir alternatif geliştirmektir. Böylelikle kişiler bilgisayarlarını istedikleri yere rahatça götürebilecek ve kendilerine çalışma ortamı bulmuş olacaktır. İlk laptoplar piyasaya sürüldükten sonra çok kullanışlı olmasına rağmen aşırı ilgi görmemiştir. Laptoplara talep öncelikleiş dünyasından gelmiştir. Maliyetleri ucuzlayıp fiyatları daha uygun halegelince evlere de girmeye başlamıştır. Laptoplar ilk zamanlarda klasik birdefterin yerini görecek kadar donanıma sahipti. Ancak 2000’li yıllara gelindiğinde daha donanımlı ve daha yüksek performanslı laptoplar üretilmeye ve satılmaya başlanmıştır.

bursa laptop tamiri
bursa laptop tamiri

Laptop Arızaları

Laptop tamiri, laptopun markasına göre değişiklik gösterse de genel itibariyle hepsinde aynıdır. Kişiler laptoplarında çeşitli sorunlar ile karşılaştığında laptop tamiri hizmeti talep etmektedir.Peki, laptop tamiri gerektiren laptop arızaları nelerdir? İnceleyelim…

Ekran Kırıkları: Laptoplar devamlı taşınabilir olmasından dolayı hasar görmeye çok müsait yapıdadır. Bu nedenle laptop tamiri konusunda en çok talep gören ekran kırıklarıdır.Laptoplarda bulunan bu ekran kırıkları genelde kullanıcı hatası olduğu için garanti kapsamı dışında tutulmaktadır. Bursa laptop tamiri firmamız laptoplarının çerçevesinde ya da ekranındabulunan her türlü kırığın tamirini yapmaktadır. Bu nedenle kırık laptoplarınıziçin Bursa laptop tamiri hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ölü Pikseller: Ölü piksel sorunları LCD ekranlarda sık sıkkarşımıza çıkan bir konudur. Bu ölü pikseller ile laptopunuzu aldığınız ilk gün karşılaşabileceğiniz gibi birkaç yıl sonra da karşılaşabilirsiniz. Ölüpikseller ekranınız siyah ya da beyaz nokta şeklinde gözükür. Diğer arızalara göre en zararsız olan arıza çeşidi ölü piksellerdir.

LCD İnvertör: İnvertör laptopunuzun LCD ekranının bilgisayarın güç girişinden elektrik alan parçasıdır. LCD İnvertör arızasında ekran görüntüsü belirli belirsiz bir hal alır. Bursa’da hizmet veren firmamız laptoplarınızın LCD İnvertör arızasını gidermektedir. Eğer siz de Bursa laptop tamiri hizmetimizden faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şarj Girişi ve Adaptör: Laptoplarda en sık karşılaşılan sorun şarj girişi ve adaptör sorunlarıdır. Adaptörün hor kullanması ve şarj girişine sertçe takılıp çıkartılması sonucunda laptopların şarj girişinde arızalar ile karşılaşılmaktadır. Aynı şekilde şarj girişi gibi adaptörler de arızalanabilmektedir. Ancak ikisinin de tamiri oldukça basittir. Laptoplarında şarj girişi ve adaptör sorunu yaşayan kişiler Bursa’da bulunan laptop tamiri firmamızla iletişime geçerek sorunlarına çözüm bulabilir.

Anakart Arızaları: Anakart arızaları laptoplar da en çok dikkat edilmesi gereken ve telafisi en zor arızalardan biridir. Çünkü laptop anakartlarının tamiri masaüstü bilgisayarların anakart tamirine göre dahazordur. Ancak Bursa laptop tamiri hizmeti veren firmamız laptopunuzun anakartındaki arızayı kolaylıkla giderecektir. Sabit Disk ve Bellek Arızaları: Sabit disk laptopun içerisinde kayıtlı olan tüm programların bulunduğu bellektir. Laptopların sabit diski arızalanırsa sistem kesinlikle çalışmaz. Bu nedenle böyle bir sorun ilekarşılaşan kişilerin bir an önce profesyonel bir laptop tamiri hizmeti almaları gerekmektedir. Bursa laptop tamiri hizmetimizden yararlanmakiçin bizimle iletişime geçebilirsiniz