Bursa Bilgisayar Tamiri ve Bakım Hizmetleri

Bursa bilgisayar tamiri gibi bigisyar destek hizmetleri için anakartçı bilgisayar sizlerle birlikte. Bilgisayar; kişilerin bilgilerini yüklediği, bu bilgilerin saklandığı ve istendiğinde kullanılabildiği elektronik cihazlardır. Bilgisayarlar laptop ve masaüstü bilgisayar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Laptoplar taşınabilen ve diz üstünde kullanılabilen, masaüstü bilgisayarlara göre daha küçük boyutlarda olan bilgisayar çeşididir. Masaüstü bilgisayarlar ise monitör, kasa gibi çeşitli parçalardan oluşmaktadır. Laptop gibi tek parça değildir ve laptoplardan daha fazla alan kaplamaktadır. Peki, bilgisayarlardaen sık karşılaşılan arızalar nelerdir? Gelin inceleyelim…

Bios Sorunu

 BIOS Ayarları Sorunu: Eğer bilgisayarınız her kapatılıpaçıldığında BIOS ayarlarını unutuyorsa anakart üzerinde bulunan pil zayıflamışdemektir. Pilinin değişmesi gerekmektedir. Eğer bilgisayarınızda böyle birarıza varsa bursa bilgisayar tamiri hizmetimizden yararlanmanız gerekmektedir.

Bilgisayar Açılırken Yaşanan Problemler: Bilgisayarınızın power düğmesine bastığınızda bilgisayarınız açılmayı reddedebilir. Böyle birdurum yaşanırsa bilgisayarın profesyonel bir bilgisayar tamiri hizmeti veren firmaya götürülüp tamir ettirilmesi gerekmektedir. Bilgisayar tamirininprofesyonel biri tarafından yapılması gerekir. Çünkü böyle bir durumda hatanın nereden kaynaklandığını anlamak ve ona göre bir çözüm üretmek gerekmektedir. 

Bilgisayarı açarken yaşanan sorunlardan bir diğeri isebilgisayardan çeşitli seslerin gelmesidir. Bilgisayarı açtığınızda fan ve sabitdisk çalışmaya başlıyor ve sesler geliyorsa bilgisayarınızda bir arıza vardemektir. Eğer bilgisayarınızı açarken bu tarz sorunlar yaşıyorsanız bilgisayar tamiri hizmeti veren firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

İşlemci Sorunları: Bilgisayarların her çeşidinde çeşitli işlemci sorunları ile karşılaşılabilmektedir. İşlemci ile ilgili sorunlar farklı birçok nedenden kaynaklanabilmektedir. Bilgisayarınızda bu tarz birsorun varsa mutlaka uzman bir bilgisayar tamiri hizmeti veren firma ile anlaşmanız gerekmektedir. Çünkü işlemci ile ilgili sorunun yanlış bir kaynak ile bağdaştırılması gerekiyor. Yanlış bir çözüm uygulanması çok daha fazla soruna yol açabilmektedir.

Ekran Kartı: Bilgisayarlarda ekran kartı ile ilgili pek çoksorun olabilmektedir. Bu ekran kartı sorunlarının farklı çözümleri bulunabilmektedir. Bu çözümleri ekran kartı konusunda uzman bir bilgisayar tamiri firması bularak bilgisayarınızı tamir edebilecektir. Bursa bilgisayar tamiri işlemleriniz için iletişime geçebilirsiniz.


bursa bilgisayar tamiri
bursa bilgisayar tamiri

Bursa Bilgisayar Tamiri Anakart Sorunu

Anakart Arızaları: Masaüstü bilgisayarlar ve laptopların anakartları farklı yapılara sahip olmaktadır. Bu farklı anakartların tamirleride farklı şekilde gerçekleşmektedir. Eskiden anakartların tamiri pek mümkün olmamakla birlikte herhangi bir anakart arızasında anakartın değiştirilmesi gerekmekteydi. Ancak şuanda anakart tamiri yapılabilmektedir. Bu anakart tamirinin uzman bir bilgisayar tamiri hizmeti veren firma tarafından yapılması gerekmektedir. Böylelikle daha büyüksorunların oluşması önlenmiş olur.

Bilgisayar ile Sıvı Teması: Bilgisayar ile olan sıvı temasıen zor çözülen arızalardandır. Sıvı temasları genellikle klavyenin üzerinde gerçekleşmektedir. Bu sıvı temasları bilgisayarın kısa devre yapmasına neden olabilmektedir. Böyle bir durumda bilgisayarınızı hemen fişten çekmeniz gerekmektedir. Eğer bilgisayarınız fişte kalmaya devam ederse çok daha kötü sonuçlara yol açabilmektedir.

Eğer bilgisayarınızda yukarıda bahsettiğimiz sorunlardan biri ile karşılaşırsanız Bursa bilgisayar tamiri hizmeti veren firmamızı ile iletişime geçerek bilgisayarınızı tamir ettirebilirsiniz. Firmamız bursa ilinde çarşamba bölgesinde bulunmaktadır. Bursa bilgisayar tamiri konularında ekonomik ve ucuz denilecek ücretler karşılıgında işlemlerinizi yapabiliriz.