fan tamiri

Bilgisayar Fan Tamiri

Bilgisayar Fan Tamiri ve Bakımı

Bilgisayar fan tamiri donanım için oldukça önemli bir konudur. Bilgisayarlar pek çok bileşeni içinde barındıran oldukça karmaşık bir çalışma düzenine sahip elektronik cihazlardır. Bilgisayarların karmaşık yapısı farkında dahi olmadığımız pek çok unsuru barındırması neticesinde ortaya çıkar. Karmaşık yapısı ama mükemmel işleyişi ile bilgisayar birer teknoloji harikasıdır. Ancak bu teknoloji harikaları bazen çalışırken bir takım sesler çıkarır ve kullanıcıları rahatsız eder. Söz konusu bu ses genellikle bilgisayar fanından kaynaklanır. Kullanıcılara rahatsızlık veren söz konusu durumlarda bilgisayar fanı tamiri ve bakımı hizmeti gerekli olur.

Bilgisayar Fan Tamiri ve Bakımı Neden Yapılır?

Bilgisayarlar ev ya da işyeri ortamında sürekli üstü altı silinen ama hiç temizlenmeyen unsurlardır. Mekânda oluşan toz görünen yerlerde temizlenirken bilgisayar kasasının içine giren tozun farkına varılmaz. Zaman içinde bilgisayarın çalışma performansını etkilemeye başlayan toz ve pislikler bilgisayar fan tamiri ve bakımı yapılmazsa gürültü yapar. Bu gürültü fan tamiri ve bakımının yapılmadığı her gün daha şiddetli olur ve neticesinde bilgisayarınıza zarar verir. Bu nedenle hem daha sessiz bir bilgisayar hem de daha yüksek performans için bilgisayar fan bakımı ve tamiri kesinlikle yapılmalıdır. Yapılacak fan bakımı ve tamiri sayesinde hava sirkülasyonunun sağlanacağı ve fanın daha az performansla daha fazla fayda sağlayacağı bilinmelidir. Fanın az enerjiyle yüksek verim vermesi bilgisayarınızdaki ısınma probleminin de çözümü olacaktır.

Bilgisayar Fan Tamiri ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Bilgisayarlarının ses ve ısınma sorunundan şikâyet eden kullanıcılar Bursa bilgisayar fan tamiri ve bakımı hizmeti veren firmamıza başvurarak problemlerinden kurtulabilirler. Fan tamiri ve bakımı için bize başvuran müşterilerimizin bilgisayarlarını titizlikle kontrol ettikten sonra vidalarını sökerek işleme başlıyoruz. Bilgisayar fanı tamir ve bakımının içeriden yapılması oldukça önemlidir. Zira deliklerden toz çekme işlemi yapılması bilgisayarınıza daha büyük hasarlar verebilmektedir. İçeriden yapılan temizlik sırasında hava üfleyen veya elektrikli süpürge benzeri bir alet yardımı ile fan çevresinde biriken tozlar temizlenir. Toz birikiminin nispeten fazla olduğu bilgisayarlarda fan bölmesi yerinden sökülerek fırçalama işlemi ile de fan tamiri ve bakımı hizmetine tabi tutulabilmektedir. Fırça veya elektrikli süpürge benzeri aletle temizlenen tozlar fandan uzaklaştırılır. Fan üzerinde kalan küçük toz tanecikleri fana zarar vermeyecek şekilde uygun yapıdaki bir bezle temizlenebilir. Fan çevresinde herhangi bir toz kalmadığına kanaat getirildiğinde fan tamiri ve bakımı işlemi sona erdirilir.

Bilgisayar fan tamiri ve bakımı işlemini yaptırdıktan sonra bilgisayarınızdaki sessiz çalışma ve yüksek performansa hayran kalacaksanız. Siz de bilgisayar tamiri ve bakımı yaptırmak istiyorsanız Bursa bilgisayar fan tamiri ve bakımı hizmetimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.